^Do góry

Wiadomości po angielsku

Uwagi prawne

Blog Barbary Lebiedowskiej


Wykres ten pokazuje, że emisje CO2 nie zmniejsza się, a nawet wzrasta mimo wprowadzenie energetyki wiatrowej w Danii - dane o produkcji z Duńskiej Agencji Energetyki.


 

Jeśli jesteś tu ze strony wiatrowa.blox.pl zapraszamy na komentarz w tej strawie TUTAJ

Jak czytamy w opiniotwórczym i niezwykle rzetelnym blogu WIATROWA.BLOX.PL ? skądinąd zupełnie nie związanym z branżą wiatrową i konsekwentnie odmawiającym jakiegokolwiek wsparcia finansowego (http://wiatrowa.blox.pl/tagi_b/27039/Bielik.html):

"Na dobrą sprawę, energetyka wiatrowa może pomagać w rozwoju populacji ptaków. Jeżeli gatunek przyzwyczai się do obecności wiatraków, kolizyjność może spadać. Natomiast teren parków wiatrowych może chronić tereny rolnicze od przemysłu czy zabudowy mieszkaniowej lokowanej na środkach pól (co i tak nie ma sensu a może odstraszać ptaki)."

Nie ma wiec chyba wątpliwości, że ochronę terenów rolniczych przed domami na środku pola mogą zapewnić jedynie wiatraki. Nadmieńmy, że przy odpowiednio gęstym i konsekwentnym zawiatrakowaniu terenu można go skutecznie uchronić nie tylko przed zabudową mieszkaniową ale w zasadzie przed wszelką zabudową ze sławojkami włącznie.

Ludzie wykształceni mówią, że nie ma na świecie nic lepszego jak relaks i wypoczynek w rytmicznym cieniu wiatraka. WIĘCEJ

  1. Zobacz także:Handel CO2 podkopują skandale
  2. to jeszcze: CO2 NA RYNKACH FINANSOWYCH
  3. a to też? Globalna ściema
  4. Nie jeszcze to zobacz: http://globalneocieplenie.bloog.pl/