Skip to main content
Prawda o wiatrakach

StopWiatrakom.eu
OGÓLNOPOLSKI SERWIS PRZECIWNIKÓW ZBYT BLISKIEJ LOKALIZACJI WIATRAKÓW OD DOMÓW.

Prawda o wiatrakach

StopWiatrakom.eu
OGÓLNOPOLSKI SERWIS PRZECIWNIKÓW ZBYT BLISKIEJ LOKALIZACJI WIATRAKÓW OD DOMÓW.

Prawda o wiatrakach

StopWiatrakom.eu
OGÓLNOPOLSKI SERWIS PRZECIWNIKÓW ZBYT BLISKIEJ LOKALIZACJI WIATRAKÓW OD DOMÓW.

Opublikowano: 06 luty 2023

Poniżej przedstawiamy tłumaczenie eseju amerykańskiego komentatora i myśliciela Davida Siegela z marca 2022 r. [1] Tytułem wyjaśnienia: "Wielki Głód "(ang. Great Famine) odnosi się do historycznej klęski głodu, która dotknęła Irlandię w latach 1845-1849. [2] Irlandzka tragedia narodowa symbolizuje wielkie katastrofy naturalne, które dotknęły ludzkość na przestrzeni wieków i jest swoistym punktem odniesienia dla Autora kreśli niepokojącą wizję przyszłości.

Czy w XXI wieku czeka nas Wielki Głód?

Mamy rok 2078. Już trzeci rok z rzędu cały świat dewastują powodzie, głód i skrajnie wysokie temperatury. W ciągu ostatnich trzech lat zginęło jakieś 30–60 milionów ludzi. Te klęski uznano już za najbardziej śmiercionośną katastrofę ekologiczna, jaka kiedykolwiek przydarzyła się ludzkości.

1283.1 Obraz nr 1

Zdjęcie ilustracyjne; Źródło: https://shortfall.blog/the-great-famine-of-the-21st-century-bef10e21ed7c 

Zaczęło się od najgorszej suszy od ponad 800 lat. Najpierw, w 2076 r., wystąpiło zjawisko La Niña, [3] czego skutkiem był brak opadów w południowych USA, w Meksyku oraz w Indiach. Z kolei w następnym roku pojawił się El Niño [4] i ciepłe wiatry przyniosły wzrost temperatury wód na zachód wzdłuż równika przez rekordowo długi okres 18 miesięcy, tj. nawet dłużej niż w przypadku anomalii El Niño w latach 1998 i 2016. To spowodowało podniesienie się zimnych oceanicznych wód głębinowych u wybrzeży Peru. Tak oto nakręciła się spirala, która pękła w 2077 r.

Być może nie słyszeliście Państwo o Dipolu Oceanu Indyjskiego. [5] To zjawisko polega na wahaniach temperatur, co z kolei powiązane jest z analogicznymi wahaniami wywołanymi przez El Niño. W 2077 r. różnice termiczne pomiędzy połowami Oceanu Indyjskiego osiągnęły nienotowany do tej pory poziom. W efekcie czego w Australii i w Południowej Afryce zapanowała susza.

Na północnym Atlantyku zanosi się na jeszcze inną katastrofę. W 2077 r.  północny Atlantyk był najcieplejszy w historii, dużo cieplejszy od umiarkowanych temperatur, jakie notowano tam w połowie lat 20-tych naszego wieku.  To przyciągnęło wilgotne powietrze na północ, powodując suszę w znacznej części północnej Brazylii.

W 2077 r. te trzy wielkie oscylacje oceaniczne wystąpiły jednocześnie, tworząc najgorętsze i najbardziej suche warunki pogodowe kiedykolwiek odnotowane w Indiach, Chinach, Australii i w Ameryce Południowej.

Bezprecedensowe żniwo śmierci

A przecież nas przed tym ostrzegano. Mimo to zdarzyło się. W Indiach zbiory były coraz bardziej mizerne w całej południowej części subkontynentu. A potem z tym samym mieliśmy do czynienia na północy Indii. Z tego powodu do końca 2078 r. w Indiach zmarło już osiem milionów ludzi.

W Chinach najbardziej śmiercionośne połączenie suszy i głodu w historii tego kraju dotknęło pięć północnych prowincji: Shan-Dong, Jilin, Shanxi, Henan i Shaanxi, gdzie zmarło dziesięć milionów. Fala upałów nie oszczędziła nikogo w dorzeczu Rzeki Żółtej — zginęli wszyscy: dorośli, dzieci i zwierzęta. W północno-wschodniej części Brazylii obszary pastwiskowe zwane sertão wyludniły się. Zanim wróciły deszcze, śmierć zabrała milion ludzi.

W sumie, w ciągu tych trzech lat zmarło ponad 30 milionów ludzi, a kolejne 20 milionów w następnej dekadzie na skutek pośrednich konsekwencji tych katastrof.

Czyż nie można było temu zapobiec?

Pewnie myślicie, że tak. Że ostrzeżenia powinny były dotrzeć do ludzi. Że mogliby odejść od paliw kopalnych na czas, tak aby zapobiec jednej z najgorszych katastrof w historii człowieka.

No to się mylicie.

Ponieważ ta fala upałów i klęsk głodu na całym świecie przydarzyła się już w przeszłości -- w latach 1876–78. Wszystko to, co opisałem powyżej, miało miejsce w XIX wieku, na długo przedtem zanim ludzie zaczęli emitować znaczące ilości CO2. Wszystko, co opisałem, odpowiada faktom. Do dat dodałem jedynie 200 lat, aby przyciągnąć Waszą uwagę. [6]

Wiem, że to nie jest dokładnie to, co chcieliście usłyszeć. Wiem, że to nie jest to, co wam powiedziano. Niektórzy ludzie chcą wierzyć w ponurą przyszłość, jednak empiryczne dane przedstawiają się tak:

1283.2 Obraz nr 2

Liczba zgonów w wyniku klęsk naturalnych w przeliczeniu na milion ludzi

[źródło: https://www.gapminder.org/topics/natural-disasters/]

Być może pomyślicie sobie: „Jasne, teraz mamy paliwa kopalne, aby chroniły nas przed żywiołami, więc dużo mniej ludzi umiera dzisiaj z powodu takiej samej fali upałów”. I to prawda. Jednak 30 milionów to masa ludzi. Na całym globie musiały panować skrajne temperatury, żeby zabić tak wielu ludzi. Jennifer Marohasy zajęła się tematem temperatur w Australii [7], zamieszczając m.in. następujący wykres temperatur odnotowywanych na poczcie w miejscowości Bourke:

1283.3 Obraz nr 3

Temperatury w Bourke były wyższe 100 lat temu niż obecnie

Istnieją dowody, że [australijskie] władze manipulują danymi dotyczącymi temperatur, aby ukryć prawdziwy obraz ich naturalnej zmienności. [8] Korzystając z informacji zamieszczanych w prasie [w przeszłości], Tony Heller wykazał, że temperatury przed 1950 r. były tak naprawdę podobnie wysokie lub wyższe niż dzisiaj. [9] Najgorętszy dzień w Sydney do chwili obecnej przydarzył się w 1939 r. [10]

Rekonstrukcje temperatur z Indii wskazują, że w XIX wieku bywało tam całkiem gorąco [11]:

1283.4 Obraz nr 4

NAJWAŻNIEJSZY WNIOSEK: Temperatury rosną, ale nie za dużo i niezbyt szybko. Zawsze występowała duża zmienność temperatur. Jeśli Wasz model ziemskiego klimatu nie uwzględnia ewentualności, że 30 milionów ludzi już mogło ponieść śmierć w wyniku fali upałów, zanim człowiek naprawdę zaczął emitować CO2, to Wasz model ziemskiego klimatu jest błędny. [12]

Prawdziwa tragedia

Prawdziwym problemem nie jest przyszłość. Problemem jest to, co robimy obecnie. Dzisiaj ludzkość wydaje ponad 1 bilion USD na dekarbonizację, co najprawdopodobniej nie będzie miało zauważalnego wpływu na nasz przyszły klimat.  Ale powoduje to wzrost cen energii, a obecne, afiszujące się swoją ekologiczną wrażliwością pokolenie uniemożliwia mieszkańcom krajów rozwijających się osiągnięcie poziomu życia, który dla nas jest czymś oczywistym.

Dzisiaj średnia długość życia w Afryce Subsaharyjskiej wynosi sześćdziesiąt lat - tyle samo co w USA w 1935 r. Dzisiaj ok. 60% mieszkańców tego regionu stanowią rolnicy -- taki sam procent jak w USA w 1860 r. [13] Około 500 mln ludzi w Afryce wciąż żyje w skrajnym ubóstwie. Według Banku Światowego w połowie krajów Afryki Subsaharyjskiej wskaźniki ubóstwa przekraczają 35%. [14]

A mimo to ten sam Bank Światowy nie chce im pożyczyć pieniędzy na budowę niezawodnej sieci elektroenergetycznej. ONZ i Światowe Forum Gospodarcze zmuszają Afrykańczyków do realizowania inwestycji fotowoltaicznych i wiatrakowych, które nie są w stanie pomóc im ugotować obiadu. Dlatego Afrykańczycy w dalszym ciągu palą drzewa, węgiel drzewny i suszone łajno, niszczą lasy [15] i umierają na choroby płuc. [16] [Afrykańczycy] zmuszani są — w chwili obecnej — do życia w taki sposób, jak myśmy żyli przed 1850 r.

Tak - powiecie - ale przecież ceny paneli fotowoltaicznych spadają! Wyobraźcie sobie, że macie samochód, który jeździ bardzo dobrze, kiedykolwiek świeci Słońce lub wieje wiatr. Do tego nie są potrzebne żadne baterie ani nic więcej. Samochód nawet nie jest taki drogi, a przy tym niczego nie emituje - po prostu ekologiczny cud. Czy w takiej sytuacji możecie pozbyć się swojego zwykłego samochodu? Czy też potrzebować będziecie zapasowego samochodu na czas, kiedy Słońce nie będzie świeciło lub nie będzie wiatru? Może sądzicie, że w takiej sytuacji wynajmiecie jakiś samochód lub skorzystacie z taksówki Ubera. Ale właśnie wtedy wszyscy będą szukać jakiegoś samochodu!  Tak więc, będziecie musieli zatrzymać swój zwykły samochód, opłacić za niego ubezpieczenie i upewnić się, że możecie nim dysponować w każdej chwili -- na ten czas, kiedy wasz „ekologiczny" samochód nie ruszy z miejsca a wszystkie taksówki Ubera akurat będą zajęte. A oto oznacza podwójną liczbę samochodów, niezależnie od tego, kto będzie ich właścicielem. To nie jest „ekorozwój"!

Ludzie w krajach rozwijających się nie potrzebują farm wiatrowych czy paneli słonecznych. Potrzebują dostępu do taniej, niezawodnej energii, tak samo jak mieszkańcy Chin, Francji i USA.  Tylko w ten sposób mogą wydostać się z ubóstwa [17], cieszyć się spełnionym, dostatnim i dłuższym życiem. Dzięki niedrogiej energii mamy czystą wodę.  Dzięki niedrogiej energii szkoły pozostają otwarte. Nie da się prowadzić szpitala ani nawet zbudować drogi bez niedrogiej, sterowalnej, zawsze dostępnej energii elektrycznej. [18]

Jednak my odwracamy wzrok, żeby nie dostrzec pracy dzieci i pracy w niewolniczych warunkach przy wydobywaniu minerałów niezbędnych dla naszych turbin wiatrowych i paneli słonecznych [19], a jednocześnie odmawiamy tym ludziom nawet jednej elektrowni węglowej, żeby mogli [wieczorem] czytać przy świetle.

Mieszkańcy Afryki stali się zakładnikami obłudnej zachodniej "zielonej polityki" i wiary w kryzys klimatyczny. [20] Ludzie z Europy i USA mogą czuć satysfakcję jedynie z faktu, że owe niewidzialne problemy i katastrofy w istocie nie istnieją. [21] To nie jest plan ratowania świata, to jest plan zatrzymania Afryki w ubóstwie. [22] Czy akumulator samochodu elektrycznego jest naprawdę wart niszczenia środowiska i okrutnego postępowania wobec ludzi? [23]

Ubóstwo energetyczne

Rosnące w wyniku błędnej polityki ceny energii uderzają bardzo mocno nie tylko w Afrykę, ale i w biednych ludzi na całym świecie. Zjawisko to nazywane jest „ubóstwem energetycznym" -- ubogie rodziny stawia się przed wyborem: jedzenie czy ogrzewanie, lekarstwa czy energia elektryczna. To się dzieje w tej chwili i jest przyczyną śmierci milionów ludzi każdego roku. [24]

W miarę jak rosną ceny paliw na skutek złej polityki, wojen, greenwashingu (nierzetelnego marketingu ekologicznego) i afiszowania się własną cnotą (virtue-signaling), rząd brytyjski szacuje, że w chwili obecnej ubóstwo energetyczne dotyka w tym kraju ponad 6 mln ludzi. [25] W USA w ubóstwie energetycznym żyje 16% gospodarstw domowych [26], w Europie - 50-125 milionów [27], a w Azji - około 1,2 miliarda. [28] Wszystkie te dane pochodzą sprzed 2022 r. Postawmy sprawę jasno: jeśli zmiana klimatu zagraża życiu na Ziemi, jeśli naprawdę nadchodzi apokalipsa, jeśli życie nas wszystkich jest zagrożone, to powinniście zgodzić się kupić i nosić taką koszulkę:

1283.5 Obraz nr 5

"Jestem za tym, żeby poświęcić kilka miliardów ludzi,

aby uratować resztę nas w przyszłości,

ponieważ wierzę w katastrofalną zmianę klimatu."

No i co? Nie chcecie założyć takiej koszulki? Byliście przekonani, że 97% klimatologów zgadza się, że doświadczamy kryzysu klimatycznego. Czy aby na pewno? [29] Czy jesteście skłonni przeczytać, co o oenzetowskim panelu klimatycznym IPCC i jego modelach przyszłości napisał fizyk z California Institute of Technology? [30] Albo profesor z Massachusetts Institute of Technology, który był w przeszłości członkiem panelu IPCC? [31] Albo profesor fizyki z Princenton? [32]

Lepiej upewnijcie się bardzo dobrze, że macie rację, bowiem koszt zadufania we własną rację jest dzisiaj ogromny. [33] Dziesięciolecia realizacji błędnej polityki energetycznej uczyniły świat dużo mniej stabilnym [34], stały się przyczyną większych zagrożeń dla środowiska naturalnego, szalonych cen energii i spowodowały dużo większe szkody dla biednych ludzi, niż było to potrzebne. Potrzebujemy polityki energetycznej, która będzie oparta na nauce, a nie na mitach i zbiorowych urojeniach. [35]

Podsumowanie

Jak się przekonaliśmy, żyjemy w najbezpieczniejszym wieku w historii człowieka. Jesteśmy chronieni przed katastrofami naturalnymi lepiej niż kiedykolwiek. Ale słyszymy kłamstwa o CO2 i klimacie. [35] Dla wielu ludzi fakty te są trudne do zaakceptowania. Uderza bowiem w podstawy ich „plemiennej" i politycznej tożsamości. Sam o tym wiem. W 1991 r. napisałem książkę o tym, jak dwutlenek węgla zmienia klimat. Ale później zainteresowałem się sprawą głębiej i zrozumiałem, że nie wszystko jest takie, jak mi się wydawało. Kiedy zacząłem mówić innym, że nauka nie wypowiedziała jeszcze ostatniego słowa, straciłem kilku z moich przyjaciół [...]. 

Tłumaczenie i opracowanie

Redakcja stopwiatrakom.eu

Przypisy:

(1) https://shortfall.blog/the-great-famine-of-the-21st-century-bef10e21ed7c

(2) https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_głód_w_Irlandii_(1845–1849)

(3) La Niña – anomalia pogodowa polegająca na utrzymywaniu się ponadprzeciętnie niskiej temperatury na powierzchni wody, występująca we wschodniej części tropikalnego Pacyfiku - https://pl.wikipedia.org/wiki/La_Niña (przypis redakcji)

(4) El Niño – zjawisko pogodowe i oceaniczne, polegające na utrzymywaniu się ponadprzeciętnie wysokiej temperatury na powierzchni wody w strefie równikowej Pacyfiku - https://pl.wikipedia.org/wiki/El_Niño (przypis redakcji)

(5) https://pl.wikipedia.org/wiki/Dipol_Oceanu_Indyjskiego  (przypis redakcji)

(6) https://www.newscientist.com/article/2183901-a-freak-1870s-climate-event-caused-drought-across-three-continents/ ; https://journals.ametsoc.org/view/journals/clim/31/23/jcli-d-18-0159.1.xml ; https://shortfall.blog/the-great-famine-of-the-21st-century-bef10e21ed7c

(7) https://jennifermarohasy.com/2014/03/extending-the-official-temperature-record-back-in-time-part-1-bourke/

(8) https://joannenova.com.au/2020/07/hottest-day-recorded-and-deleted-in-australia-was-51-7-in-bourke-in-1909/

(9) https://realclimatescience.com/2019/08/bourke-nsw-almost-as-hot-as-1878/

(10) https://realclimatescience.com/2019/08/bourke-nsw-almost-as-hot-as-1878/

(11) https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-981-15-4327-2_2

(12) https://johnparmentola.com/the-coming-of-a-climate-catastrophe/

(13) https://www.mckinsey.com/industries/agriculture/our-insights/winning-in-africas-agricultural-market

(14) https://blogs.worldbank.org/opendata/african-countries-show-mixed-progress-towards-poverty-reduction-and-half-them-have-extreme

(15) https://learningenglish.voanews.com/a/charcoal-trade-is-destroying-africa-s-forest-cover/5100247.html

(16) https://ourworldindata.org/indoor-air-pollution#the-global-distribution-of-deaths-from-indoor-air-pollution

(17) https://www.amazon.com/Rise-Fall-American-Growth-Princeton-ebook/dp/B071W7JCKW/

(18) https://www.nationalgeographic.com/science/article/partner-content-energizing-africas-health-care

(19) https://fee.org/articles/41-inconvenient-truths-on-the-new-energy-economy/

(20) https://www.esi-africa.com/industry-sectors/generation/coal-africas-conundrum-as-energy-demands-increase/

(21) https://www.amazon.com/Fake-Invisible-Catastrophes-Threats-Doom-ebook/dp/B08T6FFY6S

(22) https://www.wsj.com/articles/the-cop26-plan-to-keep-africa-poor-climate-change-clean-energy-11637964581

(23) https://dakotaleader.com/index.php?ArticleId=2051

(24) https://ourworldindata.org/energy-poverty-air-pollution

(25) https://www.endfuelpoverty.org.uk/about-fuel-poverty/

(26) https://www.nature.com/articles/s41467-021-27673-y

(27) cytowana przez autora publikacja Komisji Europejskiej została już usunięta ze strony ec.europa.eu

(28) https://www.adb.org/publications/maximizing-access-energy-poor-developing-asia

(29) https://www.youtube.com/watch?v=ewJ6TI8ccAw

(30) https://www.amazon.com/Unsettled-Climate-Science-Doesnt-Matters-ebook/dp/B08JQKQGD5

(31) https://www.youtube.com/watch?v=RCgEAmr42yI

(32) https://www.youtube.com/watch?v=M8iEEO2UIbA

(33) https://www.masterresource.org/africa-energy-policy/africa-natural-gas-ready-set-go/

(34) https://financialpost.com/commodities/energy/oil-gas/eric-nuttall-the-world-has-plunged-into-a-deep-enduring-energy-crisis-that-may-threaten-the-economy-for-years-to-come

(35) https://shortfall.blog/everything-you-need-to-know-about-climate-change-in-two-videos-c93420eb4752


Wszechobecna propaganda klimatyczna w mediach głównego nurtu oparta jest o kilka mitów, które są nieustannie promowane wbrew oczywistym faktom i elementarnej wiedzy naukowej, zwłaszcza mit o szkodliwości dwutlenku węgla i jego szczególnej roli gazu cieplarnianego. Poglądy przeciwne i poddające w wątpliwość „ustaloną naukę o klimacie” są zaciekle eliminowane z obiegu publicznego, wszystko po to, by nie dopuścić do powstania nawet najmniejszych wątpliwości wśród polityków, dziennikarzy i wyborców, a już szczególnie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W ten sposób bełkot klimatyczny rozlewa się po infosferze publicznej i uniemożliwia rzetelną debatę o przyczynach, skutkach i kosztach „walki z klimatem”. Skala manipulacji i dezinformacji jest na tyle duża, że konieczne jest posługiwanie się zupełnie innymi pojęciami umożliwiającymi prawidłowe nazwanie rzeczywistości bez jej przeinaczania. Prawda sama się nie obroni i wymaga codziennej pracy a zwłaszcza posługiwania się innym językiem niż klimatyczni histerycy i naciągacze. Dlatego misją naszego portalu jest obrona prawdy naukowej i polskich interesów politycznych oraz gospodarczych w czasach inwazji post-prawd, kłamstw i przeinaczeń.

Wszystkim naszym darczyńcom serdecznie dziękujemy. Portal utrzymuje się wyłącznie z prywatnych datków i nie korzystamy z żadnych publicznych pieniędzy. Takie finansowanie gwarantuje nam pełną niezależność a Czytelnikom publikacje, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Prosimy o wpłaty na konto w PKO BP SA: 53 1020 2791 0000 7102 0316 5867

Tytuł wpłaty: "Darowizna na stopwiatrakom.eu"

Dziękujemy Państwu za życzliwe wsparcie!