^Do góry

Wiadomości po angielsku

Uwagi prawne

Blog Barbary Lebiedowskiej

Na portalu WNP.PL ukazała się zaskakująco szczera wypowiedź wiceprezesa Polskiej Grupy Energetycznej poświęcona unijnej polityce klimatycznej. Warto zapoznać się tą ostrą polemiką z promotorami OZE, gdyż trudno zarzucić panu Dariuszowi Marcowi brak orientacji w sprawach z zakresu energetyki czy polityki. W końcu to jeden z byłych Ministrów Skarbu Państwa sprzed paru lat.

Źródło:

http://energetyka.wnp.pl/wiceprezes-pge-ostro-krytykuje-ideologie-klimatyczna-ue,252374_1_0_0.html,252374_1_0_0.html

Ważne w tym co mówi Dariusz Marzec jest podkreślenie, że ideologia klimatyczna zaburza funkcjonowanie całej energetyki, która jest przecież fundamentem gospodarki. Olbrzymie wsparcie finansowe dla OZE powoduje, że budowa i eksploatacja konwencjonalnych elektrowni jest nieopłacalna i generuje wysokie ceny energii elektrycznej w Europie. Tymczasem stabilność produkcji energii elektrycznej z OZE jest żadna, gdyż jak nie ma wiatru czy słońca, to nie ma prądu.

Warto za każdym razem pytać się zwolenników OZE, jak długo jeszcze mamy płacić za tak nieefektywną produkcję energii elektrycznej? Jak długo jeszcze OZE będą wyłączone z normalnych mechanizmów rynkowych popytu i podaży? Jak długo jeszcze rząd będzie udawać, że stać nas na dekarbonizację polskiej gospodarki? Jak długo jeszcze będą stawiane wiatraki?

O obłędnej polityce klimatycznej UE pisaliśmy ostatnio tutaj:

1) http://www.stopwiatrakom.eu/aktualnosci/1453-zachodnia-polityka-klimatyczna-pobo%C5%BCne-%C5%BCyczenia-i-ogromne-%C5%9Brodki-wyrzucane-w-b%C5%82oto-bj%C3%B6rn-lomborg.html

2) http://www.stopwiatrakom.eu/aktualnosci/1459-komu-zale%C5%BCy-na-ob%C5%82%C4%99dnej-polityce-klimatycznej-i-dekarbonizacji-gospodarki.html

3) http://www.stopwiatrakom.eu/aktualnosci/1423-co-kryje-si%C4%99-za-pomys%C5%82em-unii-energetycznej.html