^Do góry

Wiadomości po angielsku

Uwagi prawne

Blog Barbary Lebiedowskiej

Budynek sejmuW dzisiejszym głosowaniu Sejm odrzucił poprawki senackie likwidujące wsparcie dla prosumentów. Ostatecznie do ustawy o OZE została wpisana poprawka prosumencka wniesiona przez posła PSL Artura Bramorę. Teraz ustawa czeka na podpis Prezydenta Komorowskiego, choć z uwagi na to, że Platforma Obywatelska była przeciwna części regulacji, to nie można wykluczyć, że Prezydent zgłosi weto do tej ustawy lub też skieruje pytania do Trybunału Konstytucyjnego odnośnie konstytucyjności najbardziej kontrowersyjnych jej zapisów, w tym poprawki prosumenckiej.
W dzisiejszym głosowaniu za odrzuceniem senackich poprawek w zakresie zasad sprzedaży energii z domowych mikroinstalacji OZE i tym samym utrzymaniem przyjętej wcześniej przez Sejm poprawki posła Bramory opowiedziało się 227 posłów, przeciwko było 200 posłów, a 9 wstrzymało się od głosu. Nie głosowało 24 posłów.
Za utrzymaniem poprawek senackich i odrzuceniem poprawki prosumenckiej głosowało 198 obecnych na sali posłów Platformy Obywatelskiej. Za poprawką Bramory opowiedziały się natomiast wszystkie pozostałe kluby, przy czym w PiS, SLD i TR od głosu wstrzymał się jeden poseł w każdej z tych partii.

Jak głosowali poszczególni posłowie:
http://orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/nazwa/87_97/$file/glos_87_97.pdf