^Do góry

Wiadomości po angielsku

Uwagi prawne

Blog Barbary Lebiedowskiej

lebiedowska infografikaPo raz kolejny, zawiatraczona Południowa Australia pogrążyła się w ciemnościach, a to za sprawą bezwietrznej pogody. "Południowa Australia ma najbardziej zawodny system elektroenergetyczny, a elektryczność jest w niej najdroższa, ponieważ zamknęła ona dużą część swych elektrowni systemowych i polega na elektrowniach wiatrowych, które dostarczają 40% energii elektrycznej.

Wskutek wysokich cen i zawodności dostaw energii elektrycznej Południowa Australia utraciła wiele miejsc pracy, a biednym i starym ludziom grozi utrata życia, gdy nie mogą ochłodzić swych domów w czasie upałów lub ogrzać się w zimie.

Południowa Australia nie może polegać na dostawach energii elektrycznej w prowincji Victoria, która ma własne cele w energetyce odnawialnej i zapowiedziała już zamknięcie ogromnej elektrowni węglowej Hazelwood, dostarczającej 20% energii dla tej prowincji.

Jeśli rząd Australii będzie realizował cel polegający na produkowaniu 50% energii elektrycznej z OZE w 2050 roku, to trzeba będzie potroić moce wiatraków i paneli słonecznych (za cenę 48 miliardów dolarów), a w efekcie dostawy energii elektrycznej będą tak niepewne, jak w krajach Trzeciego Świata lub w Australii Południowej.

A wszystkie te wysiłki, koszty, straty zdrowotne nie wpłyną na przebieg ocieplenia globalnego." Czytaj więcej na:

http://nt.interia.pl/technauka/news-nie-mozna-liczyc-na-wiatr-poludniowa-australia-znow-pograzon,nId,2350885#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Czy Europa obudzi się z „wiatrakowego snu”?

Czy przywódcy UE zdają sobie sprawę z zagrożeń zawiatraczenia kontynentu, czy tylko „rżną głupa”, zaniedbując utrzymanie i rozbudowę systemów energetyki opartej na nowoczesnych technologiach wykorzystujących surowce naturalne?

l012 0

l012 1

źródło: https://www.petitions24.net/uploads/images/retricie150metre-ConvertImage1.jpg

https://www.petitions24.net/uploads/images/FINAL2SOLURETRICBITMAP-ConvertImage(1)1.jpg

Barbara Lebiedowska