^Do góry

Wiadomości po angielsku

Uwagi prawne

Blog Barbary Lebiedowskiej

portal wiadomosci zagraniczneClaude Brasseur, matematyk i badacz nad energią odnawialną opublikował w piśmie „Boulvard Voltaire” swoje rozważania na temat współczesnego obskurantyzmu klimatycznego (artykuł pt. „Climat: l’obscurantisme est en marche”). [1] Sam tytuł artykułu jest oczywistym odniesieniem się do prezydenckiej partii Emmanuela Macron’a o nazwie „En marche!”. Poniżej tłumaczenie jego tekstu.

W 1933 r., trzydziestu niemieckich fizyków zadeklarowało pogardę dla teorii względności Einsteina, twierdząc, że jest ona bujdą i łgarstwem. W odpowiedzi Einstein stwierdził, że jeden z błędów, popełniony przez jednego z nich był już wystarczający ...

Obecnie, Claude Brasseur stawia pytanie, czy 700 „naukowców”, cytowanych między innymi przez francuski dziennik Liberation, zachowało się tak samo, jak ich niemieccy koledzy w 1933 roku, wychodząc ze swoimi opiniami poza zakres własnych kompetencji w celu potwierdzenia rzekomej rzetelności komentarzy posłusznych mediów? Problem dotyczy obecności COw atmosferze. W rzeczywistości przecież żaden fizyk nie udowodnił nigdy szczególnej roli tego gazu w zmianach klimatycznych. Niektórzy poszukiwali takiej roli, ale jej nie znaleźli, podobnie jak poszukiwanie błędu w teorii względności. Przeciwnie, tacy badacze jak Allmendinger, Holmes i wielu innych udowodnili, że CO2 nie ma żadnego wpływu na zmiany klimatyczne na Ziemi.

Skąd się więc biorą te absurdalne pomysły, że: „ilość CO2 rośnie z powodu ludzkiej działalności i że ryzykujemy tym przegrzanie naszej planety i że nadszedł czas aby na to zareagować”? Po co te wszystkie marsze i manifestacje? Dlaczego takie działania są potrzebne naszym przywódcom?

Wprawdzie laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, Svante August Arrhenius, w 1896 r. postawił hipotezę efektu cieplarnianego powiązanego z CO2, to jednak nigdy nie był on w stanie jej udowodnić poprzez pomiary w atmosferze, bo było to niemożliwe w tamtych czasach. Zapomniana teoria Arrheniusa została ekshumowana w 1986 r. przez ONZ w celu stworzenia nowego terroru, po tym wcześniejszym sowieckim … i to zadziałało! Obskurantyści uważają bowiem, że człowiek powinien żyć w ciągłym terrorze, bać się niebezpieczeństw, chroniąc siebie i inne żywe istoty.

Od niepamiętnych czasów terror był wykorzystywany przez elity władzy – czarownice, religie, tyranów ... - którzy w sposób inteligentny kontrolowali ludzkość, bogacąc się, właśnie dzięki zastraszaniu. Średniowieczne odpusty są dobrym tego przykładem. Ileż Bazylik Świętego Piotra można by wybudować w Rzymie mając do dyspozycji fortuny tych, którzy wzbogacili się na „energii odnawialnej”?

Jedynym krajem, który produkował bezemisyjną energię elektryczną była Francja. Wydawało się, że nigdy nie zrezygnuje ona z energii jądrowej i że będzie dumna z pomysłowości i dalekowzroczności generała de Gaulle'a. Niestety! Układ hybrydowy elektrowni gazowo-wiatrowej, promowany przez „ekologów” pokroju Nicolas Hulot [3], gdzie elektrownia gazowa musi zapewnić 60-80% zapotrzebowania na energie elektryczną prowadzi, niestety, do eksplozji zanieczyszczeń. Tak jest obecnie w Niemczech, najbardziej zanieczyszczonym kraju w Europie, który z uporem trwa i  „błogosławi” taki układ. Prawdą jest, że dzięki temu Simens się wzbogacił... i że Simens nie jest jedyną niemiecką firmą, która napełnia w ten sposób swoje kieszenie bogactwem.

„Tandem terror-procesja”, podobnie jak w Średniowieczu, okazał być się bardzo skuteczny. To prawda, że nie mówi się obecnie o „procesjach”, ale o „marszach” i że mówi się, iż rezultat musi być osiągnięty. Nie ma bowiem granic ludzkiej naiwności, ani granic chciwości bogaczy tego świata.

045.1 Obraz

źródło: https://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Procession_de_la_Ligue_1590_Carnavalet.jpg

„Obskurantyzm (z łaciny - obscurare, obscurans czyli zaciemniać, zaciemniający) – ciemnota umysłowa, wstecznictwo, kołtuństwo, wrogie nastawienie do postępu i oświaty oraz praktyka celowego zapobiegania poznaniu faktów lub szczegółów jakiejś sprawy. Termin powstały w okresie Oświecenia określający doktrynę katolicką i nastawienie Kościoła wobec kultury.

Istnieją dwa historyczne i intelektualne znaczenia tego terminu:

  • Ograniczanie wiedzy przez odcięcie społeczeństwa od jej źródeł,
  • Styl w literaturze i sztuce charakteryzujący się celową niejasnością, ogólnikowością. ...” [2]

Claude Brasseur: matematyk, astronom, badacz i twórca centrum badań nad energią odnawialną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opracowanie i tłumaczenie B.B.

Redakcja stopwiatrakom.eu

Przypisy:

[1] http://www.bvoltaire.fr/climat-lobscurantisme-est-en-marche/?mc_cid=0e2cca46db&mc_eid=bf199b13a5

[2] https://pl.wikipedia.org/wiki/Obskurantyzm

[3] Nicolas Hulot, to były już minister środowiska w rządzie Emmanuela Macron’a. Znany działacz francuskiego ruchu ekologicznego oraz frontu walki z klimatem, który niedawno podał się do dymisji. https://www.euractiv.com/section/politics/news/french-environment-minister-hulot-quits-government-denouncing-weight-of-lobbies/